piątek, 6 grudnia 2013

czapka dla przedszkolaka

Mamy zimę, więc powstała kolejna czapka. Tym razem w prezencie dla syna koleżanki. Nie było łatwo przyznaję. Nie mogłam niestety przymierzyć czapki do główki wtedy kiedy potrzebowałam. Prułam i zaczynałam od nowa i tak chyba trzy razy. Za każdym razem byłam niezadowolona. Doszłam do wniosku, że im bardziej mi zależy tym bardziej kombinuję, i tym gorzej mi wychodzi. Czapka sama w sobie jest prosta w wykonaniu i zrobiona w niemalże ten sam sposób co moja poprzednia czapka z kwiatkiem. Doszedł jedynie motyw samochodzika na czapce i pompon. Miałam chęć zrobić jeszcze nauszniki. Kto wie może jutro jeszcze w przypływie fantazji...jednak na ten moment czapka jest właściwie gotowa do noszenia. Najmłodsze dziecię (córcia) chciała sobie czapeczkę przywłaszczyć, bo bardzo się jej spodobała, zwłaszcza samochodzik :-) Dała się przekonać i z niecierpliwością czeka na Olafa właściciela czapki. Pozdrowienia dla Olafa i jego mamy Eweliny :-)Samochodzik :-) Jak myślicie spodoba się przedszkolakowi? Kolor  pomarańczowy ma pasować do zimowej, rzecz jasna, kurteczki w szaro pomarańczowych kolorach.
Tak wygląda czapka bez pompona:i z pomponem:Jak sądzicie która wersja jest lepsza bez czy z pomponem?
Czapka podobnie jak dwie poprzednie została zrobiona z Kotka 100% akryl, jedynie do zrobienia kół samochodzika i świateł użyłam kordonka. Obiecałam sobie, że następną czapkę zrobię innym ściegiem. Ta tradycyjnie została robiona z półsłupków z narzutem.

Pozdrawiam Kasia:-)

2 komentarze:

  1. Kasiu, Kasiu... wprowadziłaś mnie w krainę wspomnień, kiedy ja robiłam swetry z ciężarówkami, samochodzikami dla mojego syna :) jak fajnie tak się wspomina :)
    Czapusia wspaniała, dla mnie wersja z pomponem. Jest taka dokończona :)

    OdpowiedzUsuń
  2. :-) Ewuś, dzięki za dobre słowo...to prawda te przedszkolne klimaty mają swój urok, czas tak szybko ucieka, a te drobiazgi zawsze można zachować na wieczną pamiątkę, jak już dzieci z nich wyrosną :-)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz :-)