piątek, 18 lipca 2014

szydełkowy notanik - ściegiNudzi Was czasami szydełkowanie samymi słupkami i półsłupkami? Mnie tak. Dlatego szukałam w internecie ciekawych ściegów szydełkowych, które wzbogacą moje umiejętności i poszerzą mój warsztat . Postanowiłam stworzyć w tym celu na blogu miejsce, które będzie czymś w rodzaju szydełkowego notatnika. Zamiast zapisywać i myszkować w czeluściach komputera wyszperanych i interesujących mnie ściegów czy wzorów, będę zapisywała je tutaj. Jak będę potrzebowała to sięgnę a może ktoś jeszcze skorzysta.

Na początek pierwszy znaleziony tu

Gwiazdki 
Jak go wykonać? Zaznaczam, że podany poniżej sposób wykonania to moje tłumaczenie z języka angielskiego a że zbyt biegle nim nie władam, to jeżeli popełniam jakieś błędy to proszę o uwagi w komentarzach.
1. Wykonać odpowiedniej długości łańcuszek. Wbij szydełko w pierwsze oczko łańcuszka i przeciągnij nitkę. To samo wykonaj w kolejnych 4 oczkach łańcuszka . Na koniec przeciągnij przez wszystkie pozostające na szydełku pętelki.
Poniżej za pomocą zdjęć starałam się pokazać jak postępować w kolejnych rzędach. 

11 komentarzy:

 1. Kasiu, wzór bardzo ciekawy, może kiedyś go wykorzystam :)
  Jeśli chcesz dodać linka, musisz sobie klkinąć w ikonkę Link, na górze okienka do wpisywania wiadomości. Otworzy się kolejne okienko, tak sobie wklejasz adres strony, która chcesz potem wyświetlać w poście :). Można jeszcze w miejscu, gdzie piszę: tekst do wyświetlenia, wpisać swoją własną, nadaną nazwę.
  Nie wiem, czy pomogłam czy namieszałam :)
  Pozdrawiam, Ewa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobry pomysł z tym szydełkowym notatnikiem na blogu, też może skorzystam. A ten ścieg znam, wygląda bardzo efektownie :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wzor wyglada cudownie ! Mysle ze kiedys go wyprobuje :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny pomysł! Zawsze będziesz mogła do tego sięgnąć. A przy okazji i ja się czegoś nowego nauczę :)))
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy ścieg , na pewno go do czegoś wykorzystam :)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajny ten wzorek, wygląda jak zrobiony drutami.

  OdpowiedzUsuń
 7. A jak poszerzać i zwezac robotke na tym sciegu?

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz :-)